3 השיטות העיקריות לחיתוך סיגר

שיטות חיתוך הסיגרים - יתרונות וחסרונות

מבוא

עישון סיגרים הוא אמנות, וכמו כל אמנות טובה, הוא מתחיל בהכנה נכונה. השלב הראשון בהנאה מסיגר, טמון בחיתוך - היבט מכריע שיכול להשפיע מאוד על חוויית העישון שלך. בחירת טכניקת החיתוך הנכונה היא חיונית לעישון ויכולה להשתנות מסיגר לסיגר בהתאם לגודלו, צורתו וכן מידת החוזק, הארומות וגוף הסיגר. מאמר זה בוחן את 3 טכניקות החיתוך המובילות של סיגרים - חותך גיליוטינה, חיתוך V ופתח פאנץ'. בין אם אתה חובב מנוסה או מתחיל סקרן, שליטה בחיתוכים אלה ללא ספק תגביר את ההנאה שלך מסיגרים.

מהו חותך הגיליוטינה וכיצד הוא פועל?

חותך הגיליוטינה הוא הוא הפופולרי והמוכר ביותר בקרב מעשני הסיגרים. חותך זה מגיע בשני סוגים מרכזיים: להב יחיד ולהב כפול. הגיליוטינה בעלת הלהב היחיד היא פשוטה, חותכת את ראש הסיגר בלהב אחד. הסיגר נכנס לחור הייעודי בגוף הקוצץ ובלחיצה יורדת גיליוטינה מלמעלה למטה או מהצד וחותכת את ראש הסיגר. ללהב אחד יתרון משמעותי שהוא מאפשר קוצץ קומפקטי מאוד אבל מצד שני מאחר ובקצה השני ללהב אין פעולת חיתוך, הסיגר עלו להימעך במידה והלהב היחידה לא מספיק חדה ויוצרת התנגדות בצידו השני של הסיגר. ישנה סכנה שהעטיף יתקלף. עם זאת, הגיליוטינה בעלת הלהב הכפול מועדפת על להב אחד בשל החיתוך הסימטרי שלה. תוך שימוש בשתי להבים הנעים בו זמנית, המעשן יכול להבטיח חתך נקי ואחיד יותר. כדי להשתמש בחותך גיליוטינה, אתה פשוט ממקם את ראש הסיגר בפתיחה, מוודא שהוא מיושר לעומק החיתוך הרצוי שלך - בדרך כלל כ-1/16 עד 1/8 אינץ' מקצה המכסה - ואז סוגר במהירות את הלהבים. שיטה זו מספקת חתך ישר, פותחת את קצה הסיגר למשיכה חלקה ולא מוגבלת. 

החיתוך בגיליוטינה נוח והקוצצים מהסוג הזה לרוב זמינים יותר אך יש לשים לב לכמה בעיות:
ראשית, יש להקפיד שהלהבים יהיו חדות אחרת בחיתוך יכול להיווצר לחיצה חזקה על הסיגר לפני שהלהב חותכת אותו וכתוצאה מכך העטיף הסיגר עלול להיסדק (בערך כמו לחתוך עגבניה עם סכין לא חדה). שנית, נדרש לדייק בחיתוך כך שרק ראש הסיגר יחתך (המיקום בו מניחים את המכסה, לרוב ניתן להבחין בקו הזה על גבי הסיגר) ולא יותר מכך. חיתוך עמוק מידי עלול לפצוע את העטיף ולהרוס את הסיגר. לבסוף, כדאי לשים לב - חיתוך גליוטינה גורם לסחיבה קלה יותר, ולפיזור של הארומות. זה לא בהכרח רע, זה רק עניין של טעם.

מדוע חיתוך V מועדף על ידי מעשנים רבים?

חיתוך V, הידוע גם כחיתוך עין חתול או חיתוך טריז, זכה לפופולריות בקרב חובבי סיגרים בשל החוויה הייחודית שהוא מציע. טכניקת חיתוך זו משתמשת בחותך מיוחד כדי לחתוך חריץ בצורת V בראש הסיגר. העומק והזווית של החיתוך מרכזים את העשן, ומאפשרים טעם וניחוח עזים יותר בעת השאיפה. יתר על כן, חיתוך V מונע כניסת חתיכות קטנות של טבק לפה, מטרד נפוץ בחיתוך גיליוטינה. חיתוך V עובד בצורה מעולה על סיגרים עם קוטר טבעת גדול יותר, ומספק שטח פנים רחב מבלי להתפשר על שלמות המבנית של הסיגר. הדיוק שלו ותחושת העישון המשופרת שהוא מספק הופכים את חיתוך V לבחירה המועדפת עבור אלה המחפשים קשר עמוק יותר עם פרופיל הטעם של הסיגר שלהם. בשונה מחיתוך גליוטינה, המעשן לא צריך לחשב ולדייק את מידת החיתוך הנדרשת מאחר והקוצץ חסום בצידו השני וקובע למעשן את עומק החיתוך.

יחד עם האמור לעיל, לקוצץ V יש גם מספר חסרונות:
ארומות וטעמים נכנסים במרוכז יותר לפה ומי שלא אוהב את זה, זה יכול להשפיע על חויית העישון שלו. בנוסף, בשונה מגליוטינה, קוצץ הV קאט חייב להיות איכותי מאוד וחד מאוד שאם לא כן, הוא יפרק א הסיגר או יפתח פתח לא שלם, לא יפה ומלא בפירורים. לכן, בקוצץ V נדש להשקיע סכום גבוה יותר בעוד שקוצץ גיליוטינה יכול להסתכם בכמה שקלים - עשרות בודדות של שקים.
אם אתם מעשנים מתחילים, לא היינו ממליצים לקנות ישר קוצץ V יקר, אלא לנסות מחברים ולראות אם אתם אוהבים את זה. במידה וכן, תשקיעו בעצמכם קצת ותקנו קוצץ איכותי שילך איתכם זמן רב קדימה.


תגיע כבר לפאנץ'

השיטה השלישית והאחרונה היא הפאנץ'. טכניקה זו כוללת שימוש בלהב עגול קטן כדי "לחורר" חור בראש הסיגר במקום לחתוך חלק ממנו. מצמידים את ראש הסיגר אל להב הפאנץ', מסובבים בעדינות ימינה ושמאלה עד שכל הלהב נמצאת בתוך הסיגר. מוציאים את הלהב החוצה ונוצר חור בראש הסיגר דרכו תשאפו את העשן.  הסיגר נראה שלם למתבונן והצד ואם לא מביטים ישירות לראש הסיגר, קשה לדעת שהוא חתוך. בדומה לחיתוך ה-V, חיתוך הפאנץ' מציע שאיפה מרוכזת, אך עם סיכון נמוך עוד יותר שהעטיפה תתפרק מכיוון שמבנה הכובע נשאר ברובו שלם. יחד עם זאת, כאשר אנו מעשנים סיגר חזק, הפאנץ' יגרום לריכוז טעמים מוגבר עוד יותר ולהתנקזות הארומות. שיטה זו אידיאלית לאלו שמעדיפים שאיפה הדוקה יותר וחוויית עישון נקייה יותר. חותך הפאנץ' קומפקטי, קל לנשיאה ומושלם למעשנים שמעריכים נוחות מבלי להתפשר על איכות העישון שלהם. יחד עם היתרונות הברורים של הפאנץ', כדאי לשים לב לכך שסיגרים עלולים להרגיש חזקים יותר בשיטת החיתוך הזו. יתכן שתבחרו לקצוץ סיגר בפאנץ' ותהנו מתחילתו של הסיגר, אך בהמשך תרגישו שהוא הופך לחזק ומרוכז יותר. מעשנים רבים מתחילים לעשן בחיתוך פאנץ' ולאחר זמן מה חותכים שוב בשיטת גליוטינה או V.


ניתן ללמוד על שיטת חיתוך סיגר באמצעות פאנץ' בקישור הבא: 

סיכום

שליטה באמנות חיתוך הסיגר היא יסודית להנאה מחוויית עישון אולטימטיבית. בין אם תבחרו בדיוק של חותך הגיליוטינה, חיתוך ה-V המרכז את הטעם או חיתוך הפאנץ' הנוח והנקי, כל שיטה מציעה יתרונות ייחודיים משלה. בחירת החיתוך יכולה להשפיע משמעותית על השאיפה, הטעם וההנאה הכללית מהסיגר שלכם. על ידי ניסוי ותהיה, תלמדו על עצמכם איזה חיתוך מתאים עבורכם ועבור איזה סיגר. כפי שצויין, הבחירה בשיטת החיתוך משתנה יכולה ועדיפה שתשתנה בין הסיגרים השונים בין אם בגודל והצורה אז השיקול הוא נוחות האחיזה בפה ובין אם ברמת החוזק והטעמים. על ידי התאמת החיתוך לסיגר, תוכלו להעלות את רמת ההנאה מהעישון, ולהבטיח חוויה חלקה ומהנה המותאמת להעדפה האישית שלכם. עישון מהנה, ויהי החיתוך שלכם תמיד נקי והסיגרים שלכם מלאי טעם.

כמו יתר הקוצצים, גם פאנצ'ים נעים בין פשוטים מאוד מפלסטיק כמחזיקי מפתחות ועד לפאנצ'ים יוקרתיים עם כמה מידות לפי קוטר משתנה. קוצצים (V או גליוטינה) יוקרתיים או מצתים מגיעים פעמים רבות עם פאנץ' מוברג לגוף הקוצץ. כך או כך, תמיד טוב שיש איתכם פאנץ' בכיס.